Одржана предавања и едукативне радионице „Заједно и безбедно кроз детињство“ и „Превенција вршњачког насиља у стварном и виртуелном свету“

Док су ученици петог разреда осим предавања  учествовали и у едукативним радионицама коју су водили припадници полицијске станице Апатин, полицајци опште надлежности и криминалистичка полиција. Следеће недеље ће и ученици седмог разреда  присуствовати овој едукативној радионици.

Циљ ових пројекта “Заједно и безбедно кроз детињство“ као и “Превенција вршњачког насиља у стварном и виртуелном свету” усмерена је ка подизању свести ученика о последицама насилног понашања у стварном и виртуелном окружењу, као и о начинима подршке уколико до насиља дође. Неопходно је да деца препознају различите видове насиља и дискриминације, али и да науче како да ненасилно реше конфликте.