Стефан Дворнић

Успех ученика наше школе – Стефана Дворнића, 5/3

Врхунски успех, изузетно залагање наших ђака , треба увек истицати… Стефан Дворнић је најуспешнији такмичар наше школе на такмичењу ,,Читалићи креативци“.

Вишеструки победник, на републичком нивоу. Његов рад и залагање у слободно време, треба изузетно ценити. Његови Читалачки дневници, пленили су пажњу свих чланова жирија, организатора и самих писаца који су видели, како деца, учесници такмичења ,,Читалићи“ доживљавају њихова дела.

Александра Филиповић, писац дела ,,О крилима и чудима“, овако описује одушевљење разумевањем своје књиге: (Стефан је књигу ауторке представио у свом Читалачком дневнику).

,,Док је овако маштовите, талентоване, добре и свестране деце и овако драгоцених пројеката, не страхујем за нашу будућност. Носе наду у боље сутра. Хвала им”.

Овим лепим речима је ауторка нагласила Стефанов вредни, истраживачки рад.
Искрене честитке увек треба да упутимо свим маштовитим, вредним ђацима. А Стефану можемо пожелети још прегршт награда и дивних читалачких дневника. Треба подстаћи и остале ђаке, Стефанове другаре и другарице, да крену његовим стопама.

Важно је додати: читање оплемењује дечији живот! Зато децо, крените у авантуру, читајте… На крилима књига, лакше стижете у лепшу будућност.

Стефану желимо да настави даље својим путем, путем богатим прелепим књигама… Ко зна, можда путем писца… Много среће на следећим такмичењима…

Текст који је написала Жељка Вејновић