Ученици 6-2 и „Дани добрих дела“

Ученици 6-2 одељења наше школе у склопу пројекта “Дани добрих дела”, са својим разредном старешином Јеленом Гњатовић, на часу предвиђеним за слободне активности посетили су “Црвени крст”, Апатин. У оквиру посете запослени у Црвеном крсту одржали су кратко предавање на тему Дифузије-Ширење знања о црвеном крсту где су ученици упознати са историјатом Црвеног крста, функционисањем организације, основним принципима и активностима коју реализују запослени и млади волонтери у организацији.

Ученици су при овој посети показали  хуманост на делу и донирали су половну гардеробу и играчке за социјално угрожену децу. На самом крају ове активности ученици су изразили жељу да се прикључе раду организације и постану активни волонтери и укључе се у активности на пољу прве помоћи, социјалне делатности и добровољног давалаштва крви.