У ШКОЛСКОЈ БИБЛИОТЕЦИ ОБЕЛЕЖЕНО СТО ДЕВЕДЕСЕТ ГОДИНА ОД РОЂЕЊА ЧИКА ЈОВЕ ЗМАЈА 23.11.2023 – 29.11.2023.

Ученици првог и другог разреда наше школе су у школској библиотеци учествовали у књижевним радионицама посвећеним животу и делу првог и најпознатијег српског песника за децу – Јована Јовановића Змаја.

Чика Јова је рођен у Новом Саду 4.12.1833. године по новом календару или  24. новембра 1833. по старом календару. Више од сто година генерације деце одрастају уз његове песме. Већина његових песама је шаљива па их подједнако воле и деца и одрасли.

Ученици су неке Чика Јовине песме читали, а неке рецитовали. Показали су веома добро знање о песнику и његовом стваралаштву кроз квиз знања који је одржан пред крај дружења. На крају радионице ученици су илустровали једну песмицу по свом избору.

Радионице је водила Снежана Панковић, мастер библиотекар-информатичар