Треће „Дечје традиционалне игре“
Posted in ВестиПројекти

21. маја 2022. године  на теренима фудбалског клуба “Младост” отворене су треће по реду “Дечје традиционалне игре”. Учесници овог такмичења су били ђаци од првог до четвртог разреда Основне школе “Жарко Зрењанин” Апатин и два одељења Основне школе “Киш Ференц” из Свилојева. 

Укупно 26 тимова сачињених од дечака и девојчица , надметало се у следећим народним дисциплинама: скоком у вис из места, скоком у даљ из места, трци на штулама, трци у џаковима, трчању по брвну, претезању штапа, бацању камена са рамена и екипном надвлачењу конопа. 

Један од организатора ове манифестације је наша учитељица Снежана Панковић од које смо сазнали да је циљ овог такмичења, поред одржавања традиције старих игара, упознавање деце са  светом природног резервата “Горње Подунавље”, те су и имена екипа била инспирисана бројним птичијим врстама овог подручја. 

ПЛАСМАН УЧЕСНИКА ПО ДИСЦИПЛИНАМА:

 

ТРКА НА ШТУЛАМА

1. РАЗРЕД
1. ДАВИД ВОДЕНИЧАР – ЦРНЕ РОДЕ – СВИЛОЈЕВО
2. МАРИЈА КОВАЧЕВИЋ – СИВЕ ЧАПЉЕ – 1/6
3. СЛАЂАНА ПОКРАЈАЦ – БРГЉЕЗИ – 1/2

2. РАЗРЕД
1. ДЕЈАНА МЛИНАР – ЧЕШЉУГАРИ – 2/6
2. МОМЧИЛО БАСТА – ШЉУКЕ- 2/4
3. АЊА ЈЕЛИСАВАЦ – ВИВЦИ –2/3

3. РАЗРЕД
1. МИЛИЦА ЛАЗИЋ – БАРСКЕ КОКЕ- СВИЛОЈЕВО
2. НИНА БАСАРИЋ – ВОДОМАРИ – 3/3
3. СТЕФАНИЈА ТРКУЉА – ЛИСКЕ – 3/2

4. РАЗРЕД
1. ПЕТРА ГАШИЋ – БЕЛОРЕПАНИ- 4/5
2. НЕМАЊА СРБЉАНИН – ЈАРЕБИЦЕ – 4/4
3. АЛЕКСАНДАР ЋУЈИЋ – ЧВОРЦИ – 4/3

ТРКА У ЏАКОВИМА

1. РАЗРЕД
1. ДАЈАНА ВУЈИЧИЋ – ЦРНЕ РОДЕ – СВИЛОЈЕВО
2. НИНА ВРАЧАР – БЕЛЕ ПЛИСКЕ – 1/1
3. АНЂЕЛА ЛУКИЋ – ДРОЗДОВИ – 1/5

2. РАЗРЕД
1. НИНА СОЛАЋ – МОДРОВРАНЕ – 2/2
2. БРАНИСЛАВ ВЛАИСАВЉЕВИЋ – ЧЕШЉУГАРИ – 2/6
3. ОГЊЕН КЉАЈИЋ – СЕНИЦЕ – 2/5

3. РАЗРЕД
1. СТРАХИЊА СУЧЕВИЋ – ЛИСКЕ – 3/2
2. ВЛАДИСЛАВА ПОПОВИЋ – МИШАРИ – 3/1
3. УНА СТОЈЧИЋ – ЋУБАСТЕ ШЕВЕ – 3/4

4. РАЗРЕД
1. МИЛА РАДАКОВИЋ – ФАЗАНИ – 4/1
2. НИНА ШАКИЋ – ДЕТЛИЋИ – 4/6
3. УРОШ ЛОНЧАР – ЈАРЕБИЦЕ – 4/4

СКОК УВИС ИЗ МЕСТА

1. РАЗРЕД
1. МИЛАН ШАШИЋ – ЦРНЕ РОДЕ- СВИЛОЈЕВО
2. НИКОДИЈЕ ШТРБАЦ- КОРМОРАНИ – 1/3
3. ВУК ПИНЋИР – БРГЉЕЗИ – 1/2

2. РАЗРЕД
1. ЛАНА МАЈСТОРОВИЋ – ВИВЦИ- 2/3
2. АЛЕКСА МАНДИЋ – ЧЕШЉУГАРИ – 2/6
3. ЛУКА ВРДОЉАК – МОДРОВРАНЕ – 2/2

3. РАЗРЕД
1. МАРКО КРЕЦ – СОЈКЕ – 3/6
2. АНДРЕЈ ГОЛ – БАРСКЕ КОКЕ – СВИЛОЈЕВО
3. МИА КАЛИНИЋ – МИШАРИ – 3/1

4. РАЗРЕД
1. СОФИЈА ЦВЕТИЋАНИН – ЧВОРЦИ – 4/3
2. ЈОВАН ЦВЈЕТИЋАНИН – ДЕТЛИЋИ – 4/6
3. МИХАЈЛО КНЕЖЕВИЋ – ЈАРЕБИЦЕ – 4/4

СКОК УДАЉ ИЗ МЕСТА

1. РАЗРЕД
1. ВУКАШИН ВУЈИН – БРГЉЕЗИ – 1/2
2. УРОШ ЗОРИЋ – ГРЛИЦЕ – 1/4
3. САШКА РАДАКОВИЋ – ДРОЗДОВИ- 1/5

2.РАЗРЕД
1. СОФИЈА БУЈИЋ – ЧЕШЉУГАРИ – 2/6
2. МИА ЦВИЈАНОВИЋ – МОДРОВРАНЕ – 2/2
3. СЕНА ГУСМАН – ВИВЦИ – 2/3

3. РАЗРЕД

1. АЛЕКСАНДАР РАДОВАНОВИЋ – МИШАРИ- 3/1
2. НИКОЛА ЋОПИЋ – ЛИСКЕ – 3/2
3. АНЂЕЛА ШАШИЋ – СОЈКЕ – 3/6

4. РАЗРЕД
1. МИЛАН СМИЉАНИЋ – ДЕТЛИЋИ – 4/6
2. ЕУГЕН ЈАСМИН ТАИРОВЦИ – ШУМСКЕ СОВЕ – 4/ 2
3. МИХАЈЛО ДОШЕН – БЕЛОРЕПАНИ – 4/5

ТРЧАЊЕ ПО БРВНУ

1. РАЗРЕД
1. ЛАЗАР МОЈСОВИЋ – КОРМОРАНИ – 1/3
2. ЕМИЛИЈА БАБАЦ – СИВЕ ЧАПЉЕ – 1/6
3. ДРАГАН МЕДИЋ – ДРОЗДОВИ – 1/5

2. РАЗРЕД
1. НИКОЛА РЕПАЦ – МОДРОВРАНЕ – 2/2
2. СЕРГЕЈ МРЂА – ЧЕШЉУГАРИ – 2/6
3. НИКОЛА БУЈИЋ – СЕНИЦЕ – 2/5

3. РАЗРЕД
1. НЕМАЊА ЉЕПИЋ – БАРСКЕ КОКЕ – СВИЛОЈЕВО
2. МИРКА ЂУРИЋ – ВОДОМАРИ – 3/3
3. ВУКАШИН ГОТОВИНА – СОЈКЕ – 3/6

4. РАЗРЕД
1. НИКОЛА ЗОРИЋ – ШУМСКЕ СОВЕ – 4/2
2. СЕЛЕНА РАКИЋ – БЕЛОРЕПАНИ – 4/5
3. БРАНКО МАЧКИЋ – ДЕТИЋИ – 4/6

БАЦАЊЕ КАМЕНА С РАМЕНА

1. РАЗРЕД
1. ВУК ЦВЕТОЈЕВИЋ – ЦРНЕ РОДЕ – СВИЛОЈЕВО
2. АНТОНИО БАЛОГ – БРГЉЕЗИ – 1/2
3. ДАНИЛО БОГДАН – ГРЛИЦЕ – 1/4

2. РАЗРЕД
1. ЛАЗАР КОСАНОВИЋ – ВИВЦИ – 2/3
2. ЈОВАН ЛУКИЋ – ШЉУКЕ – 2/4
3. СТЕФАН НЕМЕТ – ЧЕШЉУГАРИ – 2/6

3. РАЗРЕД
1. ВУКАШИН КАУРИН – ЛИСКЕ – 3/2
2. МИЛАН ВОЈВОДИЋ – ВОДОМАРИ – 3/3
3. МИХАЈЛО МИШЧЕВИЋ – БЕЛЕ ЧАПЉЕ – 3/5

4. РАЗРЕД
1. ЛАЗАР ПЕРИЋ – ЧВОРЦИ- 4/3
2. СТРАХИЊА КОСАНОВИЋ – 4/1
3. ПЕТАР ДЕЛИЋ – ДЕТЛИЋИ – 4/6

ПРЕТЕЗАЊЕ ШТАПА

1. РАЗРЕД
1. КОНСТАНТИН РАДОВАНОВИЋ – КОРМОРАНИ – 1/3
2. ФИЛИП ЋУРЧИЋ – ГРЛИЦЕ – 1/4
3. ДАМЈАН МИТИЋ – ДРОЗДОВИ – 1/5 ПАВЛЕ ВОЈНОВИЋ – БРГЉЕЗИ – 1/2

2. РАЗРЕД
1. ДРАГАН МИШЧЕВИЋ – МОДРОВРАНЕ – 2/2
2. СТЕФАН МИЛИЋЕВИЋ – ШЉУКЕ – 2/4
3. ВИКТОР ХОМОЛКА – ЧЕШЉУГАРИ – 2/6

3. РАЗРЕД
1. ИВАН ПЕЈАК – ЋУБАСТЕ ШЕВЕ – 3/4
2. ПЕТАР ЗОРИЋ – ВОДОМАРИ – 3/3
3. ОГЊЕН ПИПОВИЋ – ЛИСКЕ – 3/2

4. РАЗРЕД
1. ВУК ЛАВРНИЋ – ФАЗАНИ – 4/1
2. ЈОВАН ЧОВИЋ – ДЕТЛИЋИ – 4/6
3. АЊА МАЛБАША – ЈАРЕБИЦЕ – 4/4

НАДВЛАЧЕЊЕ КОНОПА

1. РАЗРЕД
1. БЕЛЕ ПЛИСКЕ – 1/1
2. СИВЕ ЧАПЉЕ – 1/6
3. ДРОЗДОВИ – 1/5

2. РАЗРЕД
1. ШЉУКЕ – 2/4
2. МОДРОВРАНЕ – 2/2
3. СЕНИЦЕ – 2/5

3. РАЗРЕД
1. ЛИСКЕ – 3/2
2. СОЈКЕ – 3/6
3. МИШАРИ – 3/1

4. РАЗРЕД
1. ФАЗАНИ – 4/1
2. БЕОЛОРЕПАНИ – 4/5
3. ЈАРЕБИЦЕ – 4/4

ЕКИПНИ ПОБЕДНИЦИ

1. РАЗРЕД – БРГЉЕЗИ – 1/2
2. РАЗРЕД – МОДРОВРАНЕ – 2/2
3. РАЗРЕД – ЛИСКЕ – 3/2
4. РАЗРЕД – ДЕТЛИЋИ – 4/6

Упишите шта тражите и притисните лупу за претрагу

Shopping Cart