Свечана додела Вукових и специјалних диплома

У вишенаменској сали дана 22.06.2022. године уприличена је свечана додела Вукових и специјалних диплома, а проглашен је и ђак генерације. Признања је ове године добило укупно 18 ученика, од којих су њих девет носиоци Вукове дипломе.

Одлуком Одељенског и Наставничког већа, те Ученичког парламента, за ученика генерације је проглашен Михајло Цвијановић, који је поред Вукове дипломе својим радом заслужио и специјалне дипломе за физику, хемију, историју и биологију.

Ученицима који су били најуспешнији током осмогодишњег образовања дипломе и поклоне уручила је директорка школе Сања Шијан.

Вукове дипломе за скроз одличан успех током свих осам година школовања, као и специјалне дипломе за постигнућа у областима природних и друштвених наука и спорта поред Михајла добило је још осам ученика:

Маша Рајић – Вукова диплома и специјална диплома за физику, хемију, математику, српски језик и физичко васпитање;

Александра Пекан – Вукова диплома и специјална диплома из српског језика;

Сара Петровић – Вукова диплома и специјална диплома за математику;

Мила Врачар – Вукова диплома и специјалне дипломе за математику, физику, хемију, биологију и физичко васпитање;

Даница Марковић – Вукова диплома и специјалне дипломе за математику, физику, хемију, историју и српски језик;

Сташа Зорић – Вукова диплома и специјалне дипломе за математику, физику, хемију и српски језик;

Војин Медић – Вукова диплома и специјалне дипломе за физику, хемију, математику и физичко васпитање;

Крсман Лука Кршић – Вукова диплома и специјална диплома за биологију.

Специјалне дипломе за успехе постигнуте у наукама, страним језицима, уметности и спорту добило је такође девет ученика.

Мињи Лазић је припала специјална диплома за енглески језик, Милици Пламенић за физичко и здравствено васпитање, Стефану Смиљанићу за немачки језик, Јовану Балаћу за хемију и математику, Сергеју Смиљанићу за историју, Вељку Сладојевићу за немачки језик и физичко и здравствено васпитање, Лазару Борковићу за физичко и здравствено васпитање, Страхињи Шијану за шах и Александру Обрадовићу за немачки језик и посебну способност за ликовну уметност.