ШКОЛСКО РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ У ШАХУ

Школско репубиличко такмичење у шаху ове године одржано је у Младеновцу у ОШ “Момчило Живојиновић”. Такмичењу је приступило чак 827 учесника, те не постоји место у Србији које овог викенда није имало свог представника на овом најмасовнијем шаховском такмичењу у Србији.

Ученици наше школе су сада већ очекивано остварили сјајне резултате, Сава Ситвук, ученица трећег разреда заузела је 3.место, Ана Басарић ученица четвртог разреда 5.место и Душан Стојаковић ученик шестог разреда је освојио 6.место.

Овогодишње републичко такмичење организују Министарство просвете, науке и технолошког развој и Шаховски савез Србије уз подршку општине Младеновац и шаховског клуба “ЛилаМа”, која је за све учеснике обезбедила пригодне поклоне, храну и освежење.

Честитамо ученицима и њиховом тренеру Синиши Гајчину на оствареним резултатима!