Сајмом спорта отворени реконструисани терени у дворишту апатинске основне школе

На основу пројекта Опремање спортских терена у дворишту ОШ „Жарко Зрењанин“ Апатин, наша школа добила је комплетно реконструсисане отворене спортске терене, нову подлогу на комплетном терену, као и кошеве, голове и одбојкашку мрежу, те су на овај начин отворени терени оспособљени за готово све спортове са лоптом.

Дана 01.11.2023.године на реконструисаним теренима у дворишту ОШ “Жарко Зрењанин” Апатин, је одржан сада већ традиционални “Сајам спорта”. Као и ранијих година, манифестацији коју организује Спортски савез општине Апатин су се представили спортски клубови нашег града. Учествовали су кајакаши, атлетичари, шахисти, рукометаши, одбојкаши, каратисти, кошаркаши, фудбалери, куглаши, тенисери…

Отварање отворених спортских терена има вишеструки значај и улогу за све грађане наше општине, јер ће поред ученика рукомет, кошарку и друге спортове моћи да играју и рекреативци, а у плану је да се на овом месту одржава и летњи турнир у малом фудбалу као што је некада била пракса.