Садња дрвећа у дворишту школе

Где год нађеш згодно место,

ту дрво посади!

А дрво је благодарно

па ће да награди.

Наградиће изобиљем

хлада, плода свог,

наградиће било тебе,

било брата твог.

(Јован Јовановић Змај)

Основна школа “Жарко Зрењанин” и ове године учествује у највећој акцији садње стабала у Србији “Засади дрво”, која је покренута 2019.године и има за циљ очување здраве животне средине, као и одрживи развој друштвене заједнице.

Ученици првог разреда наше школе данас су имали прилику да са својим учитељицама и уз помоћ школског мајстора засаде дрво Бели бор у склопу школског дворишта.

Наши основци од самог почетка школовања знају колико је важно очување околине и кроз посебно организоване активности на часовима а и ван њих доприносе побољшању услова живота у Србији и на том плану, те ће и своје дрво чувати наредних осам година. Надамо се да смо овом акцијом подстакли и друге да посаде своје дрво, јер само једно дрво годишње произведе 250 метара кубних кисеоника, што је довољно за потребе два одрасла човека.