Промоција Средње школе унутрашњих послова ,,Јаков Ненадовић“- Сремска Каменица

Данас 6.2.2024.године у вишенаменској сали одржана је промоција Средње школе унутрашњих послова ,,Јаков Ненадовић“ из Сремске Каменице у организацији Министарства унутрашњих послова. У оквиру Професионалне оријентације ученици 8. разреда наше школе, у пратњи одељењских старешина присуствовали су промоцији и упознали се са полицијском професијом. Ученици су имали прилику да се друже са полицијским службеницима, а представљене су им и организационе способности јединица полиције.

За упис у Средњу школу унутрашњих послова неопходно је да испуните опште услове:

-Да имате држављанство Републике Србије

-Пријављено пребивалиште на територији Републике Србије најмање годину дана непрекидно пре подношења пријаве на конкурс за упис у школу.

-Да у моменту почетка школске године 1.септембра имате мање од 17 година

-Да се против вас не води кривични поступак, нити имате изречену васпитну меру или казну малолетничког затвора

-Да испуњавате критеријуме здравствене, психолошке и физичке способности и безбедносне услове, за стицање образовања.

Пријемни испит за упис у СШУП састоји се из четири дела:

1. општег лекарског прегледа;
  2. провере базично-моторичког статуса;
  3. психолошке селекције;
  4. специјалистичког лекарског прегледа.

Прелиминарна и коначна ранг листа кандидата утврђује се на основу:

1. успеха на завршном испиту;
  2. општег успеха од шестог до осмог разреда основне школе;
  3. провере психолошког  статуса;
  4. провере базично-моторичког статуса;
  5. броја бодова на такмичењима (из чл. 8. и 9. Правилника о упису ученика у средњу школу).

Презентацију су држали припадници полицијске управе у Апатину.