Програм професионалне оријентације ученика и посета Гимназији и стручној школи „Никола Тесла“

Улазак у осми разред основног образовања је време када ученик треба да почне да размишља o путевима даљег школовања.
Информисање је почетна фаза професионалне оријентације са циљем да ученика упозна са врстама занимања, са условима које треба да испуњавају да би се бавили одређеним занимањем и потребним способностима. Јер онај ко поседује праве информације има могућност доброг избора.

Стога ученици осмог разреда наше школе током прошле недеље посетили су Гимназију и стручну школу “Никола Тесла” у Апатину, где су нас срдачно дочекали психолог школе Санија Секицки, ученици гимназије и стручне школе и потом повели у обилазак и упознали са смеровима које школе нуде, условима уписа, учионицама, школском библиотеком, салом за физичко и здравствено васпитање као и са радионицама у којима ученици стручне школе имају праксу.

Након представљања школе, начина рада, осмаци су били заинтересовани и постављали су питања о пријемном испиту, смеровима и тежини наставног градива које их очекује.

Браво за све наше ђаке!