Песма о Апатину

АПАТИН

Ал те волимо, граде наш,

Паприкаш и Рибарске вечери одличне ти имаш.

Аутомобиле зауставили бисмо сад,

Траву негујемо и желимо хлад.

Имамо Дунав, пивару и бању,

На нашој равници, тежимо знању!

Еколошки часопис за децу „ Чувари равнице“ и Еколошко удружење „ Зелено питање“ позвали су нас да се са радовима својих ученика  укључимо на конкурс „ Покажимо свом месту колико га волимо“. Тих дана смо на часовима природе и друштва изучавали наш крај. Ученици су стицали знање путем амбијенталне наставе (у парку, крај Дунава, гледајући  шуме, ливаде и њиве у даљини). Истраживали смо, читали старе књиге и разне чланке на интернету.

На часу систематизације стеченог знања, моје ученице Ана Басарић и Јелена Хегедиш, заједнички су склопиле сихове о свом вољеном граду.  У њима је много тога речено, па је песма послата на споменути конкурс. Добили смо захвалницу и примерке часописа.

Ана и Јелена су  одличне ученице. Осим тога што се истичу као стихоклепци, Ана је веома успешан шахиста и математичар (освојила је 1. место на школском такмичењу), а Јелена  ниже успехе у Музичкој школи и свирању клавира, веома лепо рецитује и црта.

Учитељица III-5, Габриела Кордић