ОСНОВЦИМА ОДРЖАНО ПРЕДАВАЊЕ О РЕПРОДУКТИВНОМ ЗДРАВЉУ

У понедељак 04.12.2023. године, у вишенаменској сали школе Црвени крст, Апатин,   одржао је предавање за ученике седмог разреда на тему репродуктивног здравља као и  променама и ризицима који постоје у адолесценцији и здравим стиловима живота.

Ученици су сазнали  да адолесценција почиње са постизањем полне зрелости у раздобљу пубертета, док се за горњу границу узима време постизања емоционалне и социјалне зрелости који подразумевају искуство, спремност и способност да се преузму улоге одраслог. Такође, упознали су се појмом контрацепције и  полно преносивих болести и сазнали да полно преносиве болести спадају у групу заразних болести, најчешће се преносе сексуалним контактом или ређе другим блиским телесним контактом са инфицираном особом, а неке се могу пренети и са инфициране мајке на дете током трудноће, порођаја или дојења.