Оријентиринг трка и посета музеју спорта у склопу ваннаставних активности „Животне вештине“

Током прошле недеље у склопу животних вештина организована је оријентиринг трка у неповољним условима, а то је значило да се трка одржала по мраку уз лошије временске услове.
Учествовало је 7 екипа по 6 чланова, деца су показала да су савладала мапирање, оријентацију и сналажење у природи, било је теже сналазити се због смањене дневне видљивости и морали су много боље читати мапе али су сви успешно савладали. Најбрже екипе су биле три екипе девојчица које су показале најбољу оријентацију.

За крај дружења у овом полугодишту у склопу ваннаставних активности организовали смо посету музеју спорта. Упознали смо се са многим спортовима, за неке нисмо ни знали да су постојали, тражили смо најстарији спортски клуб.
Много деце је пронашло на фотографијама и списковима своје родитеље, баке, деке или неког од родбине, а да нису ни знали да су толико успешни.
Упознали су се са историјом клубова и спортова које они данас тренирају.
На овом часу учествовало је око 60 ученика, а часове је водио наставник Никола Орељ.
У другом полугодишту настављамо са још занимљивијим часовима уз много практичног рада у природи.