Одржано школско окружно такмичење у атлетици

У четвртак 14.04.2022. године на градском стадиону у Сомбору одржано је школско окружно такмичење у атлетици.
Ове године за разлику од неколико предходних нашу школу је представљала многобројна екипа од чак 18 чланова.
Екипу је оформио и водио наставник Никола Орељ, а резултати су фантастични, од 18 дисциплина наши ученици су се вратили са чак 12 одличја и од тога:

Милица Занзе – прво место, 60м у категорји девојчице 5-6 разред;
Елена Ћопић – прво место, 300м девојчице 5-6 разред;
Ива Рајић – прво место, 600м девојчице 5-6 разред;
Лазар Борковић – прво место 300м дечаци 7-8 разред;

Мушка штафета 7-8 разред прво место; (Вељко Сладојевић, Урош Рокнић, Војин Медић, Лазар Борковић);
Немања Kовачевић – друго место 300м дечаци 5-6 разред;

Елена Вејин – друго место, бацање кугле 2кг девојчице 5-6 разред;
Маша Вујин – друго место, 300м девојчице 7-8 разред;
Николина Половина – треће место, скок удаљ девојчице 5-6 разред;
Урош Рокнић – треће место, бацање кугле 4кг дечаци 7-8 разред;
Војин Медић – треће место, 100м дечаци 7-8 разред;
Маша Рајић – треће место, 600м девојчице 7-8 разред.

Поред њих школу су представљали: Софија Бујић, Лена Kостић, Јована Мандић, Јелена Мандић, Милош Ћопић који су такође имали запажене резултате.
Пре свега велики успех је што смо после дугог низа година имали мушку екипу у конкуренцији 7-8 разреда где смо заузели друго место у укупном пласману, а још већи успех је што смо школу представили у оволиком броју.
Сви ученици који су заузели прво место представљаће школу друге недеље маја у Новом Саду на међуокрузном такмичењу.

Према речима наставника Николе Ореља сазнајемо да је атмосфера и организација била на високом нивоу што се тиче такмичења, као и то да ћемо имати 4 појединачна представника за штафету на међуокрузном такмичењу.
Деца су одушевљена, било им је лепо и већ се спремају за наредна такмичења, ове године смо се представили са екипом од 18 чланова, а следеће године ћемо пробати да формирамо комплетан састав од 30 чланова, а могуће је у договору са координатором за школски спорт и атлетским клубом,, Маратон,, из Сомбора да организујемо општинско такмичење код нас.
Спремамо се за Нови Сад па се надамо и тамо неким сличним успесима и проласку на Републичко такмичење.