ОДРЖАНО ПРВО СВЕТСКО ТАКМИЧЕЊЕ У КОЗАЊУ

Уорганизацији Завичајног удружења Личана „Никола Тесла“ у просторијама удржења, 22. фебруара 2024. године, одржано је прво Светско такмичење у Козању за децу.

У такмичењу су учествовали ученици наше школе, Никола Репац IV-2  је освојио прво место, Милица Самарџија IV-5 друго место, Теодора Блаженовић IV-5 – треће место и Драгана Игњатов IV-5 четврто место. Такмичење се одвијало под будним оком судија Милана и Теодоре Блажановић. Играње је протекло у пријатној атмосфери, уз слаткише,сланише и сокиће које су обезбедили вредни домаћини. Ученицима је уручена захвалница, књига песама и Козаљка, како би своје другаре научили овој веома занимљивој игри.

Организатори су уз захвалницу школској библиотеци поклонили и три збирке песама Зорке Обрадовић, две књиге „Птице Лике“, аутора Радивоја Обрадовића и једну Козаљку.