Одржано предавање на тему „Зависност од интернета“

Током прошле недеље за ученике виших разреда од стране удружења Друштва педагога физичке културе “Стефан Душан силни” одржано је предавање на тему зависности од интернета.

Ученици су имали прилику да чују које их то опасности вребају на интернету, и да науче како да заштите свој идентитет приликом “сурфовања” и провођења времена на друштвеним мрежама.

Предавачи, професори Горан Мирић, Драган Растовац и психолог Душко Бурсаћ истичу да је једини начин заштите од интернет зависности, превентива и то од најранијег доба детета.
“Школе као и предшколске установе су такође преузеле улогу и обавезу да што чешће информишу и децу као и родитеље о свим опасностима које их чекају”, рекао је педагог Душко Бурсаћ.

Зависност од интернета може да представља озбиљан проблем стања појединца у коме је употреба интернета постала доминантна животна активност која га изолује у односу на остале друштвене токове и која ствара негативне последице по њега и његову околину.