Одржане четврте по реду „Дечје традиционалне игре“

  1. маја 2023. године  на теренима фудбалског клуба “Младост” отворене су четврте по реду “Дечје традиционалне игре”. 

Учесници овог такмичења су били ђаци од првог до четвртог разреда Основне школе “Жарко Зрењанин” Апатин и три одељења Основне школе “Киш Ференц” из Свилојева. 

Укупно 28 тимова сачињених од дечака и девојчица , надметало се у следећим народним дисциплинама: скоком увис из места, скоком удаљ из места, трци на штулама, трци у џаковима, превлачењу штапа, бацању камена са рамена и екипном надвлачењу конопа. 

Један од организатора ове манифестације је наша библиотекарка Снежана Панковић од које смо сазнали да је у склопу игара реализован пројекат “Рибе Дунава”. 

Свака екипа је носила назив једне врсте дунавских риба, а задатак је био да  о њој сазнају што више детаља и као завршни рад направе заједнички пано – “личну карту” рибе чије име носи њихова екипа. Изложба радова насталих током овог пројекта постављена је у ходнику наше школе на другом спрату. Изложбу су посетили и погледали сви ученици наше школе.

ПЛАСМАН УЧЕСНИКА ПО ДИСЦИПЛИНАМА:

БАЦАЊЕ КАМЕНА С РАМЕНА:

Први разред:

  1. Урош Глумац – ЈЕСЕТРЕ (618 cm)
  2. Адриан Балог – КЕЧИГЕ ( 581 cm)
  3. Николина Сенић – ШТУКЕ (528cm)

Други разред:

  1. Немања Лав Борковић – БУЦОВИ (700 cm)
  2. Немања Балог -БОДОРКЕ (568 cm)
  3. Антонијо Балог – ЈАЗОВИ (549 cm)

Трећи разред:

  1. Вук Цветојевић – ТОЛСТОЛОБИК (718 cm)
  2. Лазар Косановић – МОРУНЕ (462 cm)
  3. Јован Лукић – КАРАСИ (594 cm)

Четврти разред:

  1. Михајло Мишчевић – СМУЂЕВИ ( 705 cm)
  2. Вукашин Каурин – ШАРАНИ (700 cm)
  3. Јована Ковачевић – СОМОВИ (675 cm)

ТРКА НА ШТУЛАМА:

Први разред:

  1. Ања Ракић – БЕЛИЦЕ
  2. Милош Станковић – КЕЧИГЕ
  3. Урош Бурсаћ – ЈЕГУЉЕ

Други разред:

  1. Марија Ковачевић – БУЦОВИ
  2. Маша Цетина – БОДОРКЕ
  3. Марина Репац – ЧИКОВИ

Трећи разред:

  1. Давид Воденичар – ТОЛСТОЛОБИЦИ
  2. Никола Репац – МРЕНЕ
  3. Ања Јелисавац – МОРУНЕ

Четврти разред:

  1. Милица Лазић – ДЕВЕРИКЕ
  2. Миа Мирић – ПЕШЕВИ
  3. Нина Басарић – БАНДАРИ

ТРКА У ЏАКОВИМА:

Први разред:

  1. Маша Смиљанић – ШТУКЕ
  2. Николина Шашић – ЈЕСЕТРЕ
  3. Алекса Боројевић – ЦРВЕНПЕРКЕ

Други разред:

  1. Анђела Лукић – БОДОРКЕ
  2. Нина Врачар – ЧИКОВИ
  3. Растко Радишић – ЈАЗОВИ

Трећи разред:

  1. Нина Солаћ – МРЕНЕ
  2. Петар Мандић – МОРУНЕ
  3. Душан Платиша – КАРАСИ

Четврти разред:

  1. Страхиња Сучевић – ШАРАНИ
  2. Милан Шарац – ТЕРПАНИ
  3. Никола Кути – БАНДАРИ

СКОК УВИС ИЗ МЕСТА:

Први разред:

  1. Немања Лемаић – ЈЕСЕТРЕ (74 cm)
  2. Андреј Мандић – БЕЛИ АМУРИ (71cm)
  3. Уна Половина – ЈЕГУЉЕ (68 cm)

Други разред:

  1. Никодије Штрбац – КЕДЕРИ (77cm)
  2. Ирена Бараћ – БУЦОВИ (74 cm)
  3. Александар Лаковић – ЧИКОВИ (71 cm)

Трећи разред:

  1. Лана Мајсторовић – МОРУНЕ (83 cm)
  2. Тодор Чапо – БАБУШКЕ (80 cm)
  3. Лука Врдољак – МРЕНЕ (77 cm)

Четврти разред:

  1. Душан Обрадовић – ТЕРПАНИ (77 cm)
  2. Сташа Зорић – СМУЂЕВИ (74 cm)
  3. Петар Дураковић – ШАРАНИ (71 cm)
  4. Марко Крец – СОМОВИ (71 cm)

СКОК УДАЉ ИЗ МЕСТА:

Први разред:

  1. Лена Бурсаћ – КЕЧИГЕ (179 cm)
  2. Лав Шкрбић – СКОБАЉИ (159 cm)
  3. Софија Зорић – ЈЕСЕТРЕ (156 cm)

Други разред:

  1. Вукашин Вујин – ЈАЗОВИ (162 cm)
  2. Лазар мојсовић – КЕДЕРИ (160 cm)
  3. Михајло Орловић – БУЦОВИ (154 cm)

Трећи разред:

  1. Софија Бујић – БАСОВИ (189 cm)
  2. Милица Егић – БАБУШКЕ (168 cm)
  3. Никола Бујић – ЛИЊАЦИ (167 cm)

Четврти разред:

  1. Сергеј Перишкић Андонов -БАНДАРИ

(172cm)

  1. Немања Мајсторовић -СОМОВИ (170 cm)
  2. Никола Ћопић -ШАРАНИ (165 cm)

ПРЕВЛАЧЕЊЕ ШТАПА:

Први разред:

  1. Ален Милованчевић – СКОБАЉИ
  2. Алекса Радаковић – ШТУКЕ
  3. Елена Ловрић – КЕЧИГЕ

Други разред:

  1. Константин Радовановић – КЕДЕРИ
  2. Дамјан Митић – БОДОРКЕ
  3. Филип Ћурчић – БОЛЕНИ

Трећи разред:

  1. Лука Аћимовић – МОРУНЕ
  2. Стефан Миличевић – КАРАСИ
  3. Алекса Мандић – БАСОВИ

Четврти разред:

  1. Иван Пејак – ТЕРПАНИ
  2. Петар Зорић – БАНДАРИ
  3. Раде Мандић – СМУЂЕВИ

НАДВЛАЧЕЊЕ КОНОПА:

Први разред:

  1. ШТУКЕ
  2. КЕЧИГЕ
  3. СКОБАЉИ

Други разред:

  1. КЕДЕРИ
  2. БУЦОВИ
  3. ЈАЗОВИ

Трећи разред:

  1. КАРАСИ

2.МОРУНЕ

  1. МРЕНЕ

Четврти разред:

  1. ШАРАНИ
  2. БАНДАРИ
  3. СОМОВИ

ЕКИПНИ ПЛАСМАН:

ПРВИ РАЗРЕД: I -6 – КЕЧИГЕ

ДРУГИ РАЗРЕД: II -3 – КЕДЕРИ

ТРЕЋИ РАЗРЕД: III -3 – МОРУНЕ

ЧЕТВРТИ РАЗРЕД: IV -3 – БАНДАРИ