Најбољи у области спорта за 2022.годину

Спортски савез општине Апатин је сада већ традиционално доделио награде појединцима и спортским колективима из наше општиине, који су постигли најбоље резултате у 2022. години. Свечаност поводом доделе признања одржана је у великој сали апатинског Културног центра..

Признања су додељена у неколико категорија, а уручене су и награде за допринос и промоцију општине Апатин кроз спорт у 2022. години.

Најперспективнији млади спортисти и спортисткиње наше школе у  2022.години су:

Анђела Секицки и Матеа Балаћ, чланице Омладинског рукометног клуба Апатин;

Соња Уртајл и Ања Ковачевић, испред Кајак клуба Панонија;

Ена Јаковљевић и Јована Вујновић, одбојкашице Одбојкашког клуба Апатин;

Леа Кокаи, вицешампион Војводине, првакиња државе у класичном шаху и убрзаном шаху, првакиња Војводине у категорији девојчица до 10 година као и првакиња школског Државног првенства последње две године заредом;

Милица Занзе, шампионка Републичког такмичења у атлетици, победница пролећног кроса у Зрењанину, затим Спортске игре младих где такође побеђује и одлази на завршно такмичење у Сплиту, а као круна долази злато у Хрватској;

Сара Орељ, чланица сомборског пливачког клуба “Полет”, са освојених 5 златних, 10 сребрних и  9 бронзаних медаља на бројним државним и школским такмичењима;

Милан Ћопић, млада нада фудбала, игра за фудбалски клуб “Црвена звезда”,  у пионирској категорији где је и капитен тима као и члан селекције Града Београда и пионирске репрезентације Србије.

Са поносом  истичемо и награду нашег наставника физичког и здравственог васпитања Николе Ореља који је ове године проглашен за најбољег спортског радника у 2022.години.. Оснивач Спортско-едукативног кампа “Зов природе”, члан кајак клуба Апатин и тренер ОРК Апатин у ком за годину дана формира све селекције те подиже бројност деце и реноме клуба и заслужено добија ово признање.

Честитамо свим награђеним спортисткињама, спортистима, спортским радницима и клубовима на заслуженим наградама!