Ко воли књигу – тај воли и библиотеку

Још једна лепа прича долази из наше школе. Реч је о  Валерији Амбруш, васпитачици у пензији, која је одлучила да обогати школску библиотеку поклоном од преко шестсто примерака „Политикиног забавник“ које је годинама куповала и с љубављу чувала у својој кућној библиотеци.

Њена несебичност, преданост раду , знање и љубав коју је преносила  на младе генерације осећа се и из овог геста. Не само што је оставила трајан допринос нашим ученицима, већ је и свој радни век обележила као креативна и вредна васпитачица.

Овакве приче сведоче нам о великом значају образовања и дељења знања

Овај допринос ће, не само обогатити библиотеку школе, већ и обогатити ученике знањем и различитим погледима на свет.

Хвала Валики за њену љубав и ангажовање у образовању , а ови часописи ће сигурно бити права веза између различитих генерација.