Књижевне радионице посвећене Вуку Караџићу

Дана 8.11.2023.  у  школској библиотеци су одржане две радионоце посвећене животу и раду Вука Караџића за ученике трећег и четвртог разреда. Упућивање ученика на рад Вука Караџића и његов допринос књижевности и језику, одличан је начин да се подстакне интересовање ученика за српску књижевност и језик.

Кроз решавање задатака током радионице, ученици су имали прилику да кроз креативно размишљање, истраживање и ангажовање у процесу израде задатка открију особености кинеског, арапског, грчког, египатског писма и глагољице, али и да увиде савршенство Вукове азбуке.

На овај начин промовисана је Вукова порука : „ Докле год живи језик, докле га љубимо и почитујемо, њим говоримо и пишемо, прочишћавамо га, умножавамо и украшавамо, дотле живи народ: може се међу собом разумијевати и умно сједињавати; не прелива се у други, не пропада.”

Радионицу је водила Снежана Панковић, мастер библиотекар-информатичар.