Изведена луткарска представа за децу „Хвала Вуку за азбуку“

Током прошле недеље изведена је представа “Хвала Вуку за азбуку” у два термина за ученике од 1. до 4. разреда наше школе, који су  аплаузима, смехом и овацијама испратили  извођача.

Весела представа за децу говори о азбуци и Вуку Стефановићу Караџићу, односно даје одговор на питање: Како је Вук радио на реформи азбуке?

Читава прича је прилагођена деци до четвртог разреда основне школе те кроз представу деца добијају и рецепт за лако учење азбуке. Поред учења азбуке деца се у овој представи упознају са великим личностима наше историје међу којима су – Вук Стефанопвић Караџић, Сава Мркаљ, Јернеј Копитар, Лукијан Мушицки, Филип Вишњић… Настала је као део борбе за опстанак ћириличког писма, јер је ћирилица стуб српског националног и културног идентитета и до сада је играна у више градова у Немачкој, Норвешкој и Лондону.