Maša Rajić

Изванредан успех ученице Маше Рајић

Током протеклог викенда у Сечњу се одржала 52. Покрајинска смотра рецитатора “Песниче народа мог”. Због пандемије, смотра се након две године организовала поново у досадашњем уобичајеном облику.
Ове године је број учесника био много већи него претходних година, наступио је чак 201 учесник у три старосне категорије. Чули су се стихови на разним језицима српском, мађарском, румунском, словачком, хрватском, русиснском и ромском језику.

Када сумирамо утиске овогодишње Покрајинско такмичење је посебно по чињеници да је половина од 73 рецитатора средњег узраста била из категорије националних мањина, те је био изражен избор “по кључу” за одлазак на Републичко такмичење.

Машин наступ је био успешан, искусно је спојила технику и емоцију, жири је то оценио као правилно и талентовано.
Уручена јој је диплома за освојено I место на регионалном такмичењу и учешће на 52. Покрајинској смотри рецитатора “ПЕСНИЧЕ НАРОДА МОГ”.

Браво за нашу Машу!