Изложба Удружења љубитеља природе “Франц Шпајзер”

Током викенда у холу наше школе 22.04.2023. године,  у организацији Удружења љубитеља природе “Франц Шпајзер” , баш на Дан планете Земље организована је изложба бонсаи стабала и јединствена презентација о пауковима.

Ученици  и грађани имали су прилику да виде преко 50 специфичних и ретких бонсаи стабала, мада оно што је најмлађе посетиоце највише заинтересовало била је изложба егзотичних врста паукова.

Како бих се боље упознали са овим осмоножцима организовано је предавање биолога,археолога Гордане Грбић коме су присуствовали наши ученици као и наставници.

Ова манифестација је спојила природу, науку и уметност, те су ученици нижих разреда имали прилику да учествују на ликовном конкурсу чија је главна тема била “Девојчица и паук”.

Одабрани ликовни радови су били изложени  у холу школе а након изложбе сви радови ученика  су послати у Нови Сад на манифестацију “Светски дан паукова”.