ИГОР ЈУРИЋ АПАТИНСКИМ ОСНОВЦИМА ГОВОРИO О ОПАСНОСТИМА НА ИНТЕРНЕТУ

У великој сали Културног центра ученицима од петог до осмог разреда одржано је неколико предавања под називом “Украдена безбедност” и “Кривац је тамо негде” са освртом на опасности које вребају на интернету, док је предавање за родитеље одржано у поподневним часовима са темама прилагођено њима. О темама је говорио Игор Јурић, оснивач фондације “Тијана Јурић”.

Игор је кроз разговор ученике упознао са интернет насиљем, вршњачким насиљем на интернету, такозваном “сајбер булингу”, под којим наводи да је то област у којој највише треба радити.

Према речима директорице школе Сање Шијан, Игор Јурић је веома драг гост наше школе, који се увек радо одазове на наш позив. Модерно време носи нове опасности у које деца могу да упадну посредством интернета.. И у нашој школи смо имали оваквих проблема, тако да ће нам ово предавање бити итекако од значаја.