Хуманитарна акција „Мали велики у љубави“

У нашој школи у протеклом периоду реализована је хуманитарна акција под слоганом “Мали велики у љубави”.

Акцији су се придружили ученици, наставници као и помоћно особоље.

У учионици за православни катихизис биле су постављене кутије у које су ученици остављали школски прибор, средства за личну хигијену, слатке и слане грицкалице који су сакупљани за њихове вршњаке који похађају специјалну школу „Вук Kараџић“ , дом за децу и младе „Мирослав Антић – Мика“ и удружење „Мали принц“ у Апатину.

Хуманитарну акцију „Мали велики у љубави“ већ неколико година организује Црквена Општина сомборска у Сомбору која сарађује са основним школама општине Сомбор.

Ова акција се сваке године организује у основним школама у време великог Васкршњег поста и подразумева прикупљање помоћи у виду школског прибора, средстава за личну хигијену и слатких и сланих грицкалица.

Овом успешном акцијом наши ученици су показали да су заиста велики у љубави и да су увек спремни да помогну онима којима је помоћ неопходна.