Фестивал „Лепа реч“

Наша школа се придружила обележавању Светског дана поезије , фестивалу „Лепа реч“, који је организовала ПУ „Пчелица“ из Апатина.

„Поезија има непроцењив значај за децу. Осим естетског доживљаја, поезијом се богати речник, подстиче емоционални развој и унапређују комуникацијске вештине.

Песме за децу су предиван начин за негу лепих и узвишених осећања, кроз њих се упознаје топлина емоција, чува и негује књижевност и уметност.
Посебно драги гости на нашем Фестивалу били су кориснице „ Дома за старе и пензионере“ Апатин, Марија Мајер, Јелисавета Балог и Софија Младеновић, као и деца рецитатори Основне школе „Жарко Зрењанин“ Апатин, Милица Десница, Невена Бубало, Нина Врачар, Никола Бујић, Алекса Рашета“, речи су директорке предшколске установе, Биљане Мандић.
Ове године на Фестивалу је рецитовало 22 деце узраста од 3 до 6,5 година.