Екскурзије ученика од V do VIII разреда

Ученици од петог до осмог разреда наше школе, заједно са одељенским старешинама, су у периоду од априла до маја ове године посетили многе дестинације на школским екскурзијама.

Том приликом су посетили значајне културно – историјске споменике наше земље попут пећине Рисоваче, манастира Добрун и Рачу, обилазак Голубачке тврђаве и археолошког локалитета Лепенски вир, Андрићград, задужбину породице Карађорђевић на Опленцу, мост Мехмед – паше Соколовића, Дрвенград, неколико станица Шарганске осмице – Јатаре, Голубићи, Ђавољу варош, Нишку Тврђава као и Ћеле кулу, концентрирани логор Црвени крст тзв. Меморијални комплекс “12 фебруар” и још многе друге….

Ученици су такође имали прилику да виде и уживају у бројним лепотама наших паркова и шире. Обишли су Бајину Башту, извор и ушћа реке Врело, Тару,  Мокру Гору, Сребрно језеро,  Спомен парк “Крагујевачки октобар”…

У вечерњим сатима било је прилике и за добру забаву уз њихову омиљену музику.

Сви циљеви екскурзија, обилазак знаменитости, упознавање са животом, културом и историјом ових делова Србије и Републике Српске, су у потпуности реализовани.

За школску 2021/2022. годину реализоване су следеће екскурзије у вишим разредима:

1. Дводневна екскурзија 5.разред – Апатин – Крагујевац
  2. Дводневна екскурзија 6.разред – Апатин – Сребрно језеро