Едукација адолесцената о репродуктивном здрављу

Комисија за родну равноправност општине Апатин организовала је прво у низу предавање за ученице осмих разреда на тему репродуктивног здравља. Циљ едукације је подизање свести о репродуктивном здрављу адолесцената, ослобађање од предрасуда и табу тема које имају у фази пубертета, а које су веома значајне за њихов будући друштвени и социјални развој. Током радионице ученице су имале прилику да погледају пропагандни материјал који је везан за ову тему као и да попуне анонимни упитник.

Ово је друга година заредом да учествујемо у овом сјајном пројекту наше општине, до краја поугодишта планирано је да се одржи десетак радионица за све мале матуранткиње осмих разреда од стране предавача специјалисте гинекологије и акушерства апатинског Дома здравља др. Татјане Угарковић Тришић.