Донација дигиталне опреме Ротари Фондације и УСАИД

На основу потписаног Меморандума са Министарством просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије “За лепшу школу” до сада је донирано 600 рачунара за 120 школа, 500 мбот робота за 100 школа и 670 дронова за учење програмских језика скреч и пајтон.

Захваљујући подршци Ротари Фондације, УСАИД и великог броја ротаријанских пријатеља из иностранства и наше земље, основној школи “Жарко Зрењанин” је дониран дрон ради унапређења извођења наставе и квалитетнијег рада са ђацима.

22.09.2022.године  у  Новом Саду директорица школе Јасна Павићевић и наставница информатике Биљана Поповић, присуствовале су додели дигиталне опреме као и едукативном семинару на тему повећања дигиталне писмености у оквиру пројекта “За лепшу школу”  намењеном наставницима.