Посета Малом Петровом салашу

У петак у склопу наставних активности Чувара природе, наставник Никола Орељ је са својим ученицима реализовао излет и посету Малом Петровом салашу.
Прво је следила вожња бицикла од школе до салаша, а након тога мали предах и упознавање са домаћином, животињама и начином живота на салашу.
Ученици су имали прилику да прошетају кроз шуму Јунаковић, уз акцију сакупљања баченог смећа, па све до врха “Жикиног брда”, где су научили уз помоћ наставника како да се оријентишу у природи помоћу Сунца.

Остатак слободног времена су искористили на игралишту и теретани са полигонима где су се забавили уз разне гимнастичке задатке.
Уследило је поздрављање и уписивање у књигу утисака, а мала колона чувара на својим бициклима се упутила назад у школу са осмехом на лицу и неким новим знањима.

Захваљујемо се домаћину Пери и најављујемо ускоро поновни долазак уз неке нове активности!