Школски оглед из биологије

Ученик 5-3 одељења, Немања Нинић је доказао да у овом школском огледу из предмета биологије, боја цвета зависи и од наследних особина као и од утицаја спољашне средине. Можемо закључити да је биљка упијала воду са бојом која је долазила до цвета беле боје и обојила га.

Окружно такмичење из одбојке

Девојчице ОШ „Жарко Зрењанин“ освојиле су треће место на окружном такмичењу из одбојке у Kули. Наше златне девојчице: Мила Врачар 8-3 Милица Пламенић 8-6 Ања Јаковљевић 8-5 Јана Биљетина 8-5 Маша Рајић 8-1 Лена Рајић 7-5 Миа Дедић 7-2 Лана Балаћ 7-2 Ена Јаковљевић 6-4 Јована Вујновић 6-6 Честитамо девојчицама на борбености и постигнутом успеху.

Резултати смотре рецитатора

У четвртак 24. фебруара 2022. године у Малој сали Kултурног центра одржана је општинска смотра рецитатора. Стручни жири који је оцењивао рецитаторе чинили су: Марина Филиповић (професор српског језика и књижевности), Инес Васић Павловић (учитељица) и Душан Радивојевић (песник). За смотру рецитатора ове године стигла је 41 пријава, од тога – 18 за млађи узраст, […]