Светски дан хране

Светски дан хране – 16. oктобар, обележен је у одељењу учитељице Вере Пинћир, која је заједно са  др Ведраном Јовановић, на леп и прихватљив начин дочарала значај здраве хране. Осим предавања уз пројектоване прилоге, ученици су имали пред собом неколико врста воћа а затим су у завршном делу часа правили лимунаду као најздравији природни напитак.

Дан ослобођења Апатина

Поводом обележавања 24.октобра, Дана ослобођења Апатина, данас су испред Дома културе бројне делегације положиле венце и цвеће. Овом чину присуствовали су и ученици другог и четвртог разреда наше школе.

Предавање за родитеље

Током ове недеље сви први разреди су имали родитељски састанак  у оквиру кога je одржано  предавање на тему: „Почетно читање и писање„. Предавање је припремила психолог Естер Цебер (волонтер) у основној школи.

Награђени ученици за литерарни конкурс

Поводом октобра месеца књиге а на расписани литерарни конкурс од многих пристиглих радова,  најлепше радове су написали следећи ученици: Горан Мудринић Ирина Тривић Дејана Крајачић Душан Кнежевић Ученике је директорка школе наградила књигама.

Дечје музичко стваралаштво

У Београду, 24. октобра одржано је Дечје музичко стваралаштво, а на њему су учествовали и наши ученици Лука Јошић и Стефан Обрадовић, који су освојили друго место.Ментор је био Александар Костић, професор музичког васпитања.