2. ДЕЧЈЕ ТРАДИЦИОНАЛНЕ ИГРЕ- РЕЗУЛТАТИ
Posted in Вести

На платоу испред ресторана „ Стари Шаран“ , данас су одржане 2. Дечје традиционалне игре.
У такмичењу је учествовало 34 екипе са око 800 ученика основних школа од првог до четвртог разреда. Ове године, поред наших ученика који су оформили 24 екипе, по први пут као гости учествовала су деца из Новог Сада са пет екипа, из Станишића се такмичило две екипе, а из Свилојева три.
Такмичење је обухватало осам игара: скок у вис из места, скок у даљ из места, трку на штулама, бацање камена с рамена, превлачење штапа, трчање по брвну, трку у џаковима и екипно надвлачење конопа. Аутор овог пројекта започетог прошле године је учитељица Снежана Панковић која је истакла колико јој је драго што је број учесника порастао у односу на прошлу годину јер циљ и јесте да се деца међусобно друже и кроз ове игре заједнички упознају и негују традицију нашег народа.
Манифестацију је отворио председник општине Апатин, Милан Шкрбић, који је деци поручио да су самим учешћем на овим играма победници, без обзира на пласман који остваре.
Учесницима и свима присутним се обратила и Сања Шијан, директорка основне школе „Жарко Зрењанин“ која је напоменула да је ова манифестација веома важна, како би се од заборава сачувале некада веома цењене и често игране дечије игре. Она се захвалила свима који су дали допринос да се ова манифестација одржи.
Покровитељ ове јединстевене манифестације у Србији је Скупштина општине Апатин и Канцеларија за младе Апатин. Генерални спонзор је „ Кока-Кола“ уз бројне друге донаторе и подршку из општине: „ Џими Комерц“ , „Алупласт“ , Туристичка организација, „Марина“ , Спортски савез, Завичајно удружење Личана „ Никола Тесла“ , Спортско едукативни камп „Зов природе“, Шумско газдинство, „ Наш дом“ , пекара „Прерадовић“ …

Резултати такмичења

ТРКА НА ШТУЛАМА

ПРВИ РАЗРЕД:
1. Анђела Крстановић – ВЕВЕРИЦЕ (Станишић)
2. Петра Гашић – ВИДРЕ (Апатин)
3. Михајло Миланко – КОРЊАЧЕ (Станишић)
ДРУГИ РАЗРЕД
1. Марија Куга – ЛАБУДОВИ (Апатин)
2. Лука Влатковић – ШАКАЛИ (Апатин)
3. Петра Ђукић – ДАБРОВИ (Апатин)
ТРЕЋИ РАЗРЕД
1. Лука Биљетина – КОШУТЕ (Апатин)
2. Николина Парчетић – СРНЕ (Апатин)
3. Немања Ковачевић – КОПЦИ (Апатин)
ЧЕТВРТИ РАЗРЕД
1. Луција Симичић – ЗЕЧЕВИ (Апатин)
2. Лена Мацановић – ЧАПЉЕ (Свилојево)
3. Ања Ковачевић – ЈЕЖЕВИ (Апатин)

ТРКА У ЏАКОВИМА

ПРВИ РАЗРЕД
1. Вук Дрекић Рашета – СОКОЛИ (Апатин)
2. Немања Србљанин – СТРШЉЕНИ (Апатин)
3. Хана Шнајдербек – КОРЊАЧЕ (Станишић)
ДРУГИ РАЗРЕД
1. Никола Рађеновић – ЈАЗАВЦИ (Апатин)
2. Марко Миљешић –ШТУКЕ (Апатин)
3. Андреа Медић – ЛАБУДОВИ (Апатин)
ТРЕЋИ РАЗРЕД
1. Огњен Крагуљац – СОВЕ (Апатин)
2. Огњен Писар – ЦРНЕ РОДЕ (Апатин)
3. Павле Душан Павичић – СРНЕ (Апатин)
ЧЕТВРТИ РАЗРЕД
1. Јасмина Шокац – ЧАПЉЕ (Свилојево)
2. Милош Ћопић – КОРМОРАНИ (Апатин)
3. Никола Мирић – ЗЕЧЕВИ (Апатин)

БАЦАЊЕ КАМЕНА С РАМЕНА

ПРВИ РАЗРЕД
1. Петар Делић – СОКОЛИ (Апатин)
2. Нађа Тепавац – КОРЊАЧЕ (Станишић)
3. Лазар Перић – ГУШТЕРИ (Апатин)
ДРУГИ РАЗРЕД
1. Урош Мандић – ШТУКЕ (Апатин)
2. Вања Иванчић – БЕЛОУШКЕ (Нови Сад)
3. Лука Рајчевић – ДАБРОВИ (Апатин)
ТРЕЋИ РАЗРЕД
1. Милан Амановић – СРНЕ (Апатин)
2. Марко Бањанин – СОВЕ (Апатин)
3. Милош Карамарковић – ВЕПРОВИ (Апатин)
ЧЕТВРТИ РАЗРЕД
1. Вукашин Гаговић – ЈЕЖЕВИ (Апатин)
2. Урош Лазић – ЗЕЧЕВИ (Апатин)
3. Немања Шашић – ЧАПЉЕ (Свилојево)

ТРЧАЊЕ ПО БРВНУ

ПРВИ РАЗРЕД
1. Стефан Ловрић – ВЕВЕРИЦЕ (Станишић)
2. Софија Цветићанин –ГУШТЕРИ (Апатин)
3. Коста Маруновић – РЕЧНИ РАКОВИ (Апатин)
ДРУГИ РАЗРЕД
1. Вукашин Томић –ШАКАЛИ (Апатин)
2. Ања Крпјан – ОРЛОВИ БЕЛОРЕПАНИ (Свилојево)
3. Алекса Медић – ШТУКЕ (Апатин)
ТРЕЋИ РАЗРЕД
1. Ешли Персауд – СОВЕ (Апатин)
2. Јован Мацановић – БЕЛЕ РОДЕ (Свилојево)
3. Нађа Попић – СЛЕПИ МИШЕВИ (Нови Сад)
ЧЕТВРТИ РАЗРЕД
1. Василије Родић – БУБАМАРЕ (Апатин)
2. Никола Крпјан – ЧАПЉЕ (Свилојево)
3. Душан Миљуш – ДИВЉЕ ПАТКЕ (Нови Сад)

СКОК УВИС ИЗ МЕСТА

ПРВИ РАЗРЕД
1. Сара Орељ – ВИДРЕ (Апатин)
2. Ема Цветићанин – ДИВЉЕ МАЧКЕ (Нови Сад)
3. Тамара Брачуљ – ВЕВЕРИЦЕ (Станишић)
ДРУГИ РАЗРЕД
1. Милица Занзе – ШТУКЕ (Апатин)
2. Алекса Смиљанић – ЛИСИЦЕ (Апатин)
3. Ника Гаћеша – БЕЛОУШКЕ (Нови Сад)
ТРЕЋИ РАЗРЕД
1. Лука Стаменић – СОВЕ (Апатин)
2. Мануел Вулић – БЕЛЕ РОДЕ (Свилојево)
3. Милош Дрековић – КОШУТЕ (Апатин)
ЧЕТВРТИ РАЗРЕД
1. Лена Рајић – ФАЗАНИ (Апатин)
2. Маша Вујин – БУБАМАРЕ (Апатин)
3. Тара Рађеновић – ЗЕЧЕВИ (Апатин)

СКОК УДАЉ ИЗ МЕСТА

ПРВИ РАЗРЕД
1. Еуген Јасмин Таировци – РЕЧНИ РАКОВИ (Апатин)
2. Милан Смиљанић – СОКОЛИ (Апатин)
3. Страхиња Буловић – КОРЊАЧЕ (Станишић)
ДРУГИ РАЗРЕД
1. Јелена Куриџа – ШТУКЕ (Апатин)
2. Илија Куга – ЛАБУДОВИ (Апатин)
3. Николина Половина – ЈАЗАВЦИ (Апатин)
ТРЕЋИ РАЗРЕД
1. Елена Ћопић – ВЕПРОВИ (Апатин)
2. Вук Бараћ – КОПЦИ (Апатин)
3. Борис Дукић – СРНЕ (Апатин)
ЧЕТВРТИ РАЗРЕД
1. Миа Дедић – РИБЕ ДУНАВА (Апатин)
2. Лена Костић – БУБАМАРЕ (Апатин)
3. Милан Ћопић –ЗЕЧЕВИ (Апатин)

ПРЕТЕЗАЊЕ ШТАПА

ПРВИ РАЗРЕД
1. Лара Медвед – ДИВЉЕ МАЧКЕ (Нови Сад)
2. Николина Мудринић – РЕЧНИ РАКОВИ (Апатин)
3. Николина Кецман – СОКОЛИ (Апатин)
ДРУГИ РАЗРЕД
1. Далија Вукмировић – ДАБРОВИ (Апатин)
2. Михајло Кесић – ШТУКЕ (Апатин)
3. Ели Јокановић Дајч – ЛАСИЦЕ (Нови Сад)
ТРЕЋИ РАЗРЕД
1. Дане Келти – КОШУТЕ (Апатин)
2.Филип Шупут – ВЕПРОВИ (Апатин)
3. Лука Ракић СОВЕ (Апатин)
ЧЕТВРТИ РАЗРЕД
1. Немања Ђурђевић – БУБАМАРЕ (Апатин)
2. Никола Мусулин – РИБЕ ДУНАВА (Апатин)
3. Ања Прањић – ЧАПЉЕ (Свилојево)

НАДВЛАЧЕЊЕ КОНОПА

ПРВИ РАЗРЕД
1. ЈЕЛЕНИ (Апатин)
2. КОРЊАЧЕ (Станишић)
3. ВЕВЕРИЦЕ (Станишић)
ДРУГИ РАЗРЕД
1. ШТУКЕ (Апатин)
2. ШАКАЛИ (Апатин)
3. БЕЛОУШКЕ (Нови Сад)
ТРЕЋИ РАЗРЕД
1. ВЕПРОВИ (Апатин)
2. СОВЕ (Апатин)
3. ЦРНЕ РОДЕ (Апатин)
ЧЕТВРТИ РАЗРЕД
1. ФАЗАНИ (Апатин)
2. ЗЕЧЕВИ (Апатин)
3. КОРМОРАНИ (Апатин)

ЕКИПНИ ПОБЕДНИЦИ
ПРВИ РАЗРЕД: КОРЊАЧЕ (Станишић)
ДРУГИ РАЗРЕД: ШТУКЕ (Апатин)
ТРЕЋИ РАЗРЕД: СОВЕ (Апатин)
ЧЕТВРТИ РАЗРЕД: БУБАМАРЕ (Апатин)

Упишите шта тражите и притисните лупу за претрагу

Shopping Cart