Друштво за промоцију природе Србије

У петак, 20.12.2019. године у Вишенаменској сали наше школе „Друштво за промоцију природе Србије“ одржало је предавање ученицима четвртог и петог разреда. У склопу предавања одржана је и промоција другог броја часописа „Природом кроз Србију“.

„Друштво за промоцију природе Србије“ је прва и једина невладина, непрофитна организација чији је основни циљ промовисање природне баштине Републике Србије.

Ова унија образовaних и талентованих људи, која се са великом озбиљношћу посвећује свом раду и креативном стваралаштву, основана је 25.10.2015. године. Удружење одликује богат искуствени садржај и током година остварили су бројне пројекте и организовали велики број радионица.

Часопис “Природом кроз Србију” базиран је на изради научно-популарне публикације и садржи обиље информација везаних за биологију, екологију и заштиту животне средине.