Предавање др Ранка Рајовића Зашто све више деце не воли да учи и како им помоћи

Јуче је у сали Културног центра одржано занимљиво предавање на тему “Зашто све више деце не воли да учи и како им помоћи.“
Предавач др Ранко Рајовић је лекар специјалиста интерне медицине, а кроз Менсу постао је аутор програма креативног учења који се данас примењује у 14 држава света.
“Времена и деца се мењају а школски систем не. Да ли су и зашто потребне промене у начину на који школе раде са децом. Копирање неће помоћи. Ми морамо да прилагодимо наш школски систем нашој деци, нашим обичајима, традицији и играма, да користимо оно што нас окружује и да помажемо деци да максимално развију своје потенцијале. Са стимулацијом морамо да кренемо још у вртићу. Касније је тешко надокнадити неке пропусте,“речи су предавача Ранка Рајовића.
Уводну и поздравну реч имала је директорка школе, Нада Здравковић која је и заслужна што смо имали прилике да слушамо ово предавање.